Pracownia architektoniczna PRO-IDEA

Architektci Jerzy Dziuba, Bożenna Kosińska i Piotr Pietuszko pracują razem już od 20 lat, obecnie w ramach autorskiej pracowni PRO-IDEA. W ich dorobku znajduje wiele rezydencji, domów jednorodzinnych, osiedli mieszkaniowych i budynków biurowych.

Pracownia szczególnie wyspecjalizowała się w projektach zespołów rezydencji oraz w indywidualnych projektach prestiżowych domów.

Architekci z Pro-Idea są autorami tak znanych realizacji jak osiedle klasycystycznych willi Tesoro Ivory Residences koło Gdyni (uznane za najbardziej luksusową inwestycję roku 2008), zespół apartamentowców Sierra Ivory Residences koło Wejherowa czy II etap osiedla Konstancja w Konstancinie (współautor K.Pasternak). W ostatnich trzech latach powstały też między innymi projekty (odnoszących duże sukcesy w sprzedaży) osiedli domów jednorodzinnych jak; Walendia pod Warszawą (współautorzy J.Falkiewicz i W. Paterek), osiedle Nad Brzegiem Czarnej w Markach k. Warszawy, osiedle Jaworowe Wzgórze koło Gdyni czy znane osiedle Willa Magdalenka w Magdalence k. Warszawy. Wkrótce rozpocznie się realizacja ekologicznego, nowoczesnego osiedla Villa Natura w Wilanowie oraz osiedle luksusowych rezydencji w stylu rustykalnym niedaleko Warszawy.

Warto też nadmienić, że za projekt biurowca dla firmy Mago w Nadarzynie k/Warszawy pracownia otrzymała w 2007 prestiżową nagrodę „Platynowego Wiertła” (przyznawaną corocznie przez firmę Bosh).